טנא עומרים נעים להכיר 

טנא עומרים הינו ישוב קהילתי, אשר בו גרים בהרמוניה חילונים, דתיים ושומרי מסורת, זוגות צעירים לצד משפחות וותיקות. בישוב קהילה גדולה ואכפתית השואפת כל הזמן לשפר את איכות חייה האישים החברתיים והכלליים, הפסיפס האנושי ביישוב והרקע של כל משפחה ומשפחה תורמים ליצירת יישוב רב גוני בעל אופי מיוחד, אשר נותן מקום לכולם אם בחיי התרבות ואם בחינוך הדור הצעיר. 


אנחנו על המפהטנא נגישה למרכז החיים בנגב 

7  דקות ממיתר.

10  דקות מצומת שוקת. 

10  דקות מכביש 6. 

20  דקות מבאר שבע. 

ביישוב קיימות פינות חמד מקסימות. מכל היישוב נשקף נוף יפיפה, מדברי ובראשיתי. כמו כן מזג האוויר  ביישוב  הינו נוח. ניתן ליהנות מרוח נעימה במשך כל ימות השנה! היישוב חולש על נחל חברון מצפון וסמוך ליערות המקיפים אותו – יער סנסנה, יער יתיר, יער מיתר ועוד. 

 

הקמה:

עלייה לקרקע כ''ז אייר תשמ''ד 29.5.1984

1983 – היאחזות נח"ל בשם "נח"ל עומרים"

1984 – הישוב אוזרח והוצבו בו 8 קרוואנים.

1986 – החלה בניית בתי הקבע.

2005 – בעקבות תכנית ההתנתקות נקלטו בישוב למעלה מ-20 משפחות מהישוב מורג שבגוש קטיף ומישובים נוספים.

 

אופי וזרם: מעורב דתיים וחילונים

 הישוב במספרים: 170 משפחות

 מוסדות בישוב  

מעון מפוקח תמ"ת לפעוטות בגילאי לידה – 3 המחולק לקבוצות הגיל השונות עם מטפלות, צוות, הנהלה ופיקוח ברמה גבוהה. שלושה גני ילדים – גן רב גילאי ממלכתי ושני גנים דתיים דו-גילאים, מבני בחינוך מתוחזקים ברמה הגבוה ביותר מה שמעצים את חווית הלמידה ויוצרים ואווירת חינוך יוצאת  מן הכלל. 
ילדי טנא עומרים בגילאי היסודי, לומדים בבתי הספר במיתר חילוני או דתי על פי בחירה, בביה"ס הממ"ד בעתניאל או בסוסיא. הבוגרים לומדים בבית הספר התיכון במיתר.  לכל אלו ישנן הסעות מאורגנות בכל יום.  מוסדות נוספים: מועדון נוער, מועדון מבוגרים, מרפאה, בית כנסת.

פעילות ופנאי בישוב ספריה פעילה, חדר ג'ימבורי, פינת חי, חדר כושר ובריכה מדהימה הפעילה בחודשי הקיץ. בישוב מתקיימים חוגים מגוונים ופעילויות תרבות שנתית לגילאים השונים. תנועות נוער: בני עקיבא והנוער הלאומי.

 

מעניין לדעת: על פי החלטת הממשלה תושבי היישוב זכאים להנחת מס בגובה 7% .

אשת קשר לקליטה:
איריס כהן – 054-7775194
irisyaronc@gmail.com

לאתר הישוב טנא עומרים לחץ כאן 

ארי אודס
מזכיר הישוב
054-5684810

עומרים
08-6512045

טנא עומרים

summday_8566439721