מסוף תחבורה ראשון בהר חברון

החלו העבודות לבניית המסוף במיתרים


בחודש האחרון החלו העבודות במיתרים להקמתו של מסוף תחבורה בהר חברון.

מרכז מיתרים הולך ומתפתח וגם מסוף תחבורה אזורי יוצא כעת לדרך, מטרתו לייצר טרמינל בו יעברו כל הקווים שיפעלו באזור דבר שיקל על הנסיעה לכל היישובים. בהמשך אף מתוכננים לצאת משם גם הסעות ליעדי נסיעה מבוקשים באזור הדרום כשבשיא יעברו בו כשמונים אוטובוסים מידי יום.

יחד עם זאת בשבועות האחרונים מורגשת נסיגה בתחום התחבורה הציבורית בהר חברון, עשרות תלונות מתקבלות במועצה על תפקודה של חברת אגד.

 

ראש המועצה יוחאי דמרי שמטפל בנושא התיחס לכך: "אני מכיר את הבעיה ולדאבוני הרב ישנן בעיות רבות סביב השרות, הזמינות והאמינות של אגד ביו"ש ובהר חברון בפרט.

המציאות היא שזכיין חדש זכה במכרז של משרד התחבורה להפעלת התחבורה באזור והחברה הנוכחית מצידה סיימה את עבודתה ביו"ש ואף ביטלה את משרת הממונה ביו"ש שמולו עמדנו בקשר בכל הסוגיות וכיום אין לנו אפילו כתובת להפנות את הבעיות והדרישות.

מדבור בסוגיה מורכבת, משרד התחבורה מעורב גם הוא ומנסה לפעול בכוחו אך ללא הועיל. למרות מאמצים רבים אינני רואה כל פתרון מצדם של אגד שכן אין הם מעוניינים כלל לבצע את השרות ביו"ש."

 

לאור התנהלות זו משרד התחבורה והמועצה מקדמים יחדיו את כניסת המפעיל החדש במה שמכונה כ-"תכנית התחבורה הגדולה".

תכנית זו כוללת תוספת מהפכנית של אוטובוסים חדשים, תחנות הסעה חדישות ועד להסדרי תעבורה ושלטים אלקטרוניים של זמן אמת מבוססי GPS, וכאמור גם מסוף תחבורה ציבורית גדול במיתרים. מהפכה שתשנה את כל נושא התחבורה הציבורית כפי שהכרנו.

ישנן עוד עבודות הכנה לקראת הפעלת התכנית אך נראה שמדובר בטווח זמן של מספר חודשים ספורים עד ליצאתה לפועל לקראת סוף השנה האזרחית.