פרס ירושלים למועצה אזורית הר חברון

בכנס בשבע שהתקיים השבוע בירושלים העניק שר התחבורה ישראל כץ את פרס ירושלים למועצה


בכנס בשבע שהתקיים השבוע בירושלים העניק שר התחבורה ישראל כץ את פרס ירושלים למועצה האזורית הר חברון ולעומד בראשה יוחאי דמרי.

הפרס הוענק- בגין היכולות ליצור מארג מכל גווני האוכלוסיה השונים במדינה ובגין חוסנה כי למרות תקופת פיגועים הקשה שעברה שמרה על אחוז צמיחה גבוה וקצב פיתוח מואץ תוך מימוש חזון ייחודי למועצה.

בשלוש השנים האחרונות פועלת המועצה לאורה של תכנית אסטרטגית שנבנתה בליווי ד"ר רונית דוידוביץ ובשיתוף הנהגות ותושבים, בתכנית נקבע חזון המועצה והערכים אשר יובילו את עשייתה- מצוינות, חדשנות, צמיחה, איכות חיים פתיחות ויחסי גומלין בין אוכלוסיות שונות ובין המרחב.

בתכנית האסטרגטית מציבה המועצה כיעד להגיע עד שנת 2025 לעשרים אלף תושבים בתחומה לשם זה הוקמה מנהלת צמיחה המאגדת את תחומי הבניה, שיווק, קהילה תשתיות ועוד על מנת להגיע ליעד.

השיגי התכנית כבר ניכרים- מהפכה בתחום התחבורה קפיצה מארבעים קווים למאה עשרים קווים, כפר סטודנטים חדש, מרכז צעירים ושני מעודנים לתושבים וותיקים,יחידה חדשה לנוער בסיכון,שילוש מספר התיירים כ-60,000 , שיקום של כ-60 ק"מ כבישים בהר חברון, בינוי שני אולמות ספורט אזוריים ועוד

המועצה משתרעת על שטח של כאלף קמ"ר,מבאר שבע בדרום ועד בואכה קריית גת בצפון. ממזרח היא צופה למדבר יהודה וממערב היא צופה אל כל שפלת החוף. הר חברון בתנופת בניה, כארבע מאות יחידות דיור בשלבי בניה ואכלוס, קצב הגידול במועצה עומד על כ-8.5% לעומת ממוצע ארצי 1.9%. אוכלוסיית ההר צעירה מאוד: 49% מהתושבים בהר הם ילדים עד גיל 17 בהשוואה לממוצע ארצי של 34%.

במרחב המועצה כעשרים יישובים המיצגים פסיפס של כל גווני החברה בישראל-  דתיים, חילוניים, מעורבים, צעירים וותיקים המוביל את המשיכה לאזור של ציבור מגוון לכל משפחה את החברה והקהילה שמתאימה לה,  קהילות חמות, חינוך מצוין, ומחירי דירות אטרקטיביים.

בתחומי המועצה מסגרות חינוך רבות ומגוונות אשר מביאים למעלה מאלף תלמידים כל שנה להר חברון.

כבר עשור מקבלת המועצה מידי שנה את פרס שר הפנים על ניהול תקין ושלוש שנים את פרס השר למועצה דתית.

קרדיט- טוב רואי

DSC_8554