הסברה עולמית  

משלחת של מנהיגים מרחבי העולם ביקרה בהר חברון


ביום העצמאות נחתה בארץ משלחת בינלאומית של עשרים ושניים מנהיגי קהילות משתיים עשרה מדינות שונות מלווה בשלושה ערוצי טלוויזיה זרים ותקשורת מקומית. 

 

המשלחת הגיעה לארץ כאורחת של המועצה לאחר כחצי שנה של חריש עמוק באמצעות שגריר בינלאומי שמינינו בניסיון להשפיע על ההסברה ודעת הקהל באירופה, משימתו הראשונה היתה לארגן משלחות הסברה ותיירים שיבואו להר חברון לראות בעיניים את האמת על מה שמתרחש בשטח, ולהכיר את הר חברון כארץ התנ"ך בפן התיירותי ואת הסיפור על היהודים שחזרו לארץ לפני חמישים שנה. 

 

במהלך הסיור ביקרו המנהיגים במצפה שלושת המלאכים, בסוסיא, בעשבי קדם, במערת המכפלה ועוד. הסיור הסתיים באירוע במועצה בה הם הביעו את התרגשותם הרבה ממה שראו, ונכונותם לסייע להביא להר חברון אלפי תיירים יחד עם היותם שגרירים במדינתם, לספר לקהילותיהם את הסיפור שלנו. 

 

ראש המועצה יוחאי דמרי אמר כי: "מדובר במהלך אסטרטגי משמעותי מאד מבחינת המועצה וחלק חשוב ודרמטי ביישום התכנית האסטרטגית ביכולת שלנו להיפתח לעולם ולקהילות נוספות ולשווק החוצה את הייחודיות שלנו ולהשיב מלחמה להכפשות והחרמות של גורמים אירופאים שלצערנו מזיקים מאוד לאזור. האהדה שגילינו לישראל היא עצומה, אין אצלם הבדל בין יהודה ושומרון ליתר חלקי הארץ, דרך הרגליים וחיבור אנושי נוכל להיאבק בשנאה שמפיצים על מדינת ישראל בכלל והר חברון בפרט, היום הזה הוא תחילתו של חיבור עמוק באמצעותו יתאפשר ערוץ קשר ישיר עוקף תקשורת וגורמים זרים, מדינת ישראל זקוקה ליחסי ציבור, אנחנו במרכז הקונפליקט ולכן יש התעניינות בנו. אנו מנצלים זאת ונעשה ככל כוחנו לפעול למען ישראל והר חברון."