צעד נוסף במלחמה בתאונות הדרכים

מעתה יספרו גם רכבים עם לוחיות זיהוי לבנות בחישובי "מוקדי סיכון" בכבישי ההר


סופרים את תאונות הדרכים- לאחר לחץ שהפעילה המועצה בהובלת נדב צחור מנהל אגף ביטחון, אישר בפגישה שהתקיימה השבוע אצל ראש המועצה, מפקד המרחב נצ"מ דודי חיון כי מעתה יספרו על ידי המשטרה גם תאונות בהם מעורבים ערבים שאינם בעלי אזרחות ישראלית. המשמעות לכך חשובה במערכה אותה מנהלת המועצה לשיפור איכות תשתיות התנועה והאכיפה בהר חברון.

בסוף השבוע התקיים סיור ופגישה בנושא בטיחות בדרכים, בנוכחות צביקה דן המשנה למנכ"לית הרלב"ד (רשות לאומית לבטיחות בדרכים)  מנהל מרחב דרום והצוות המקצועי. הרשות הלאומית אחראית על תכנון, תיאום ובקרה של מכלול הפעולות במשרדי הממשלה שנועדו להגברת הבטיחות בדרכים וצמצום התאונות. הסיור התמקד בנושא מוקדי הסיכון בכבישי הר חברון, הצוות ביקר בחלק מהמקומות בהם אירעו תאונות קטלניות ולהבנתנו לתשתית הירודה ישנה 'תרומה' לכך.

בפגישה הבטיחו נציגי הרשות כי הנושאים שהעלנו יובאו לוועדה למוקדי סיכון בהמשך לבקשות שכבר הגשנו. 

וועדת מוקדי סיכון היא וועדה בה מתקבלים החלטות על שיפור תשתיות בכבישים וגם משאבי אכיפה. בפני הוועדה מגיעים נתונים מכבישי הארץ שנאספים ע"י המשטרה ומעובדים ע"י הרלב"ד כבסיס לדיון. בהר חברון תאונות ערבים רבות, בשנה קודמת הופתענו לגלות כי המשטרה סופרת רק תאונות בהם מעורבים יהודים, החלטנו לערוך ספירה בעצמנו ספירה מקצועית ולאחר שנה גילנו שכ-50 אחוז מהתאונות לא נספרות (מעורבות ערבים) בכבישים שאנו נוסעים, תאונות שקופות, ולכן הכבישים שבעיננו נהפכו להיות מסוכנים עם מספר תאונות רב לא צפים במערכת כמוקדי סיכון בגלל ספירה לא נכונה.

בתום הפגישה ברך צוות הרלב"ד על שיתוף הפעולה והמעורבות של המועצה בנושא מניעת תאונות הדרכים, והבטיחו כי יפעלו לסייע במאבק. תודה גדולה לנדב צחור, חיים תבו ויואל קופלנד 

הדו''חות החודשיים מפורסמים בדף אגף הביטחון באתר המועצה>> לצפייה לחצו כאן 
*בתמונה- סיכום חציון 2019 תאונות בהר חברון