חדשות

מכתב להורי ילדי הגנים וכיתות א'-ג'

ו' באייר תש"ף

30 באפריל 2020

 

להורי תלמידי הגנים וכיתות א'-ג' 

שלום וברכה,

כפי שאתם יודעים, על פי החלטת הממשלה, הלימודים בגני הילדים ובתי-הספר יחודשו באופן הדרגתי, החל מיום ראשון – 3.5.20, כל זאת בכפוף להערכת מצב שתיערך ביום שישי הקרוב - 1.5.20. בשלב הראשון יחזרו למסגרות ילדי הגנים ותלמידי כיתות א'-ג'. תלמידי כיתות ד' – י'"ב ימשיכו בינתיים בלמידה מהבית (יש להמשיך להתעדכן באמצעי התקשורת).

אגרת זו באה לפרוש בפניכם את ההכנות שאנחנו עושים לקראת חזרתם של ילדי הגנים וכיתות א-ג לבתי-הספר, ולהסביר כיצד תתנהל הלמידה והשהות שלהם במסגרות.

מיותר לומר ועם זאת חשוב לנו להדגיש, כי החזרה ללמידה מציבה אותנו בפני התמודדות עם מצב מורכב וההתמודדות לא פשוטה, אולם אנו עושים הכל כדי שהחזרה ללמידה תהיה בטוחה, רגועה ושקטה.

לשם כך אנו זקוקים מכם למלוא ההבנה כך שיתאפשר לנו לעשות את המירב והמיטב.

 

גני הילדים

 1. עפ"י הנחיות משרד החינוך ומשרד הבריאות, ילדי הגנים יחולקו לקפסולות של חצי שבוע.

הפיקוח והגננות מבצעות את חלוקה הילדים עפ"י המתווה הבא-

רשימת הילדים לפי א'-ב' תחולק לחצי כך שלכל משפחה יהיה רצף בכלל המסגרות.

קבוצה 1 – בימים א' –ג'

קבוצה 2 – בימים ד' –ו'

החרגות באחריות הפיקוח ובשיתוף הרשות. נציין כי הורים בעבודה חיונית יקבלו קדימות בבחירת הימים.

 1. בימים אלו הסייעות מגיעות לסדר את הגן על מנת לייצר מרחבים מותאמים להנחיות ולחטא את הגן והאביזרים בו.

 1. כמו כן מתבצעות עבודות גינון ואחזקת חצרות.

 1. הצטיידנו באביזרי היגיינה ומיגון לצוות. השלמת כמויות תעשה באופן שוטף.

 1. ביצענו מיפוי של הצוות עפ"י גיל ומחלות רקע, ובהתאם לכך אנו משבצים צוותים חלופיים. הודעת שיבוץ תצא בהקדם. 

 1. מנהלות הגן יעדכנו באופן שוטף ורציף את ההורים בשינויים ובהתנהלות היומית.

בתי הספר 

 1. חלוקת הילדים/ות לקבוצות למידה בכיתות

מנהלי/ות בתי-הספר והצוותים עומלים/ות בשלב זה על חלוקת הכיתות תוך חשיבה רחבה על צרכי הילדים, ותוך שיקולי דעת מקצועיים. הרצון והכוונה היא לאפשר לכל ילד וילדה תחושת שייכות ומרחב בטוח, כדי שיוכלו לחזור ללמידה ואל הקשרים החברתיים החשובים כל-כך, וכל זאת תוך שמירה על בריאותם/ן!

כל ילד וילדה יהיו משויכים/ות לקבוצה קבועה, ילמדו עם מורה/מורות במרחב/חדר קבוע, כדי שנוכל להבטיח את בריאות הילדים/ות.

לא תהיה אפשרות לבקש לשנות את שיוך הילד/ה לקבוצה ואנחנו מבקשים/ות מכם/ן לגלות הבנה לכך ולסמוך על שיקולי הדעת המקצועיים שלנו.

נבהיר, שחלוקת הקבוצות יכולות להיות ברמה כיתתית או שכבתית ובתנאי שבכל קבוצה לא יהיו מעל 15 ילדים.

 1. ליווי ותמיכה בילדים/ות בחזרה ללמידה

אנחנו יודעים/ות שבית-הספר הוא מקום מוכר לילדים/ות וחשוב מכך. הילדים/ות מכירים/ות את צוות בית-הספר ויחד עם זאת, צוותי בתי-הספר ידאגו בתשומת לב לכך שכל ילד וילדה ידעו באיזה חדר הם לומדים/ות ועם מי. אנחנו מדגישים/ות כי כל המורות והמורים יהיו מצוות בית-הספר בלבד.

בימים הראשונים צוות בית-הספר ילווה את הילדים/ות בהתמצאות במרחב בית-הספר, וידריך אותם/ן כך שהם/ן ידעו באיזה חדרים הם לומדים/ות, כל זאת תוך תשומת לב מיוחדת לילדים/ות הצעירים/ות בכיתות א. חשוב לנו להדגיש כי השיעורים הראשונים יתמקדו באוורור רגשות ובהתחברות מחדש.

 1. תכני הלמידה ומערכות שעות

בשלב זה עסוקים/ות המנהלות המנהלים וצוותי בית-הספר בבניית מערכת הלמידה לכל קבוצה.

מערכות השעות מתייחסות לכל קבוצת למידה והן כוללות את: חדר הכתה, שם המורה, משך הזמן ותכני הלמידה. המערכות יישלחו אליכם/ן במהלך יום שישי 1.5 עד כניסת השבת.

אנא עברו על המערכות ודאגו לצייד את הילדים בכל הציוד הנדרש. לא נוכל להעביר ציוד מיד ליד או בין חברים.

 1. הפסקות

כל בית ספר יוציא לכם ההורים לוח זמנים נפרד לניהול ההפסקות אך כולם ללא יוצא מן הכלל יפעלו על פי העיקרון למנוע צפיפות בזמן ההפסקות. ולכן, כל בית ספר ידאג למערכת הפסקות מדורגת שבה כל שכבת גיל תצא בשעה אחרת. גם בסיום היום נדאג לפיזור מדורג לכל שכבת גיל

 1. מיגון היגיינה, וניקיון

הרשות דואגת לכך שבתי-הספר יהיו נקיים ומסודרים לחזרתם/ן של הילדים/ות, כולל ניקיון החדרים, השירותים והחצרות. כמו כן בכל בתי-הספר יהיה ציוד של אלכוג'ל ומגבונים – המשך ההצטיידות תעשה על ידי בית הספר. אנו נדאג לייצר כיתות מרווחות, ומקומות ישיבה מרוחקים.

לשם הגנה על בריאות הילדים/ות, הם/ן חייבים/ות להגיע עם מסיכת אף ופה. לא נוכל לספק לילדים/ות מסיכות. על כן אנחנו מבקשים/ות מכם/ן לדאוג מבעוד מועד לצייד את הילדים/ות במסיכות, ולדאוג שהם/ן יגיעו עם יותר ממסיכה אחת אל בית-הספר (לצורך גיבוי). ילדכם ידרשו להיות עם המסיכה במרחבים ציבוריים, במסדרונות בית הספר ובהפסקות, למעט בזמן היותם בכיתה. כמו כן, עליכם/ן לשלוח מידי בוקר עם ילדכם אישור בריאות בנוסח שישלח אליכם על ידי בתי הספר. נדגיש כי האישור ימולא על ידכם בכל בוקר ובטרם מילויו, עליכם לבדוק את חום ילדיכם בבית.

נבקש לצייד את הילדים בארוחת בוקר עם מפית, בכדי להמנע מלאכול ישירות על השולחן. ככל שהמפית אינה חד פעמית – יש לכבסה מידי יום. בנוסף, נבקש לצייד את ילדכם בבקבוק מים אישי בכדי להימנע משתייה מבירזיות. מומלץ לצייד את ילדכם גם עם אלכוג'ל אישי.

נבהיר כי עליכם לדאוג להבאת ילדכם לבית הספר. לא תותר כניסת הורים לבית הספר.

אופיה של החזרה לשגרה בצל קורונה חדשה לכולנו, לכן , נבקש:

היו זמינים – לכל מקרה שילד לא חש בטוב ונוכל ליצור איתכם קשר.

עדכנו אותנו על כל שינוי במצב הבריאותי של בנכם/בתכם ואל תשלחו את ילדכם לבית הספר אם אינו מרגיש בטוב.

אנו נדאג לשלוח עדכונים עם תיאור המצב בכיתות.


בברכה,

אגף החינוך

מועצה אזורית הר חברון